Win 8.1’e Hoş Geldiniz!

Windows 8.1’e Hoş Geldiniz!- Bu yazı blog.microsoft.com.tr den alıntıdır.

Bir yıldan daha kısa bir süre önce mobil bilişimi en üst seviyede kişiselleştirme vizyonumuzu simgeleyen Windows 8’i yayınlamaya hazırlanıyorduk. Bugün ise Windows 8.1’i pazara sunuyoruz. Windows 8.1, daha zengin bir kullanıcı deneyimi yaratmak için ürünümüzü sürekli geliştirmeye odaklandığımızın bir göstergesi. Kullanıcılarımız cihazlarını bugün güncellemeye başlayacakları ve yılbaşı sezonunda da yeni Windows cihazları kullanıcıların deneyimine sunacağımız için çok  heyecanlıyız.

Windows 8.1, Windows 8 sürümüne çok beğeneceğinizi umduğumuz birçok yeni özellik ve geliştirme getiriyor. Sizden gelen geri bildirimleri dikkate aldık ve bizden istediğiniz birçok geliştirmeyi sizlere sunuyoruz.

Eğer bir Windows 8 cihazı kullanıyorsanız şimdi ücretsiz Windows 8.1 güncellemesini Windows Mağazası’ndan* indirebilirsiniz.  Windows 8 cihazınıza güncellemeyi nasıl indireceğiniz dahil her türlü bilgi için Windows web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer cihazınızda Windows 7, Windows Vista, Windows XP veya Windows 8.1 Önizleme sürümlerini kullanıyorsanız Windows web sitesindeki bu sayfa işletim sisteminizi otomatik olarak tanıyacak ve cihazınıza Windows 8.1 sürümünü yüklemek için gerekli bilgileri size sağlayacak. Ayrıca Windows 8.1 sürümünü yükleme hakkında birçok genel sorunun yanıtlarının bulunduğu Nasıl Yapılır sayfamızı da okumanızı tavsiye ederim.

Yarından itibaren teknoloji marketlerinde satılacak pek çok yeni bilgisayar Windows 8.1 önyüklü olarak tüketicilere sunulacak. Tüketiciler, yine aynı tarihten  itibaren Windows 8.1’i teknoloji marketlerinden kutu ürün olarak satın alabilecekler. Ayrıca bu bağlantıyı ziyaret ederek şimdi satışta olan veya yılbaşı sezonunda pazara sunulacak cihazlardan ihtiyacınız ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz.

Haziran ayındaki Build konferansından beri Windows 8.1’in yeni özellikleri hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıyoruz. Yine de Windows 8.1’in cihazınıza katacağı muhteşem özellikleri hatırlatmanın yararı var diye düşünüyorum.

Windows 8-1 Start 622

Windows 8-1 Desktop 622İstediğiniz gibi başlatın. Windows 8.1’deki Başlangıç ekranı yeni kutucuk boyutları, yeni arka plan tasarım ve renkleri ile her zamankinden daha fazla kişiselleştirilebilir hale geldi. Bu sayede cihazınızdaki Başlangıç ekranı benzersiz ve sadece size özel olacak. Ayrıca Windows deneyiminizi Başlangıç ekranından mı yoksa masaüstünden mi başlatacağınızı da siz seçiyorsunuz. Başlangıç düğmesi geri döndü! Öte yandan bu sürümde, tüm uygulamaları istediğiniz gibi görmenizi sağlayan gelişmiş Uygulama görünümü de hizmetinizde.

 

Windows 8-1 MultiTasking 622

Windows 8.1 çoklu görevde daha başarılı. Artık dört uygulamayı yanyana, her bir uygulama ekrana göre ölçeklenmiş esnek pencereler olarak görüntüleyebileceksiniz.  Ben genelde e-posta, müzik dinleme ve web sörfü için en az üç uygulamayı yanyana kullanmayı tercihe diyorum. Windows 8.1’da çoklu monitör desteğini de geliştirdik. Böylece kullanıcılar masaüstü veya Windows Mağazası’ndan edindikleri uygulamalarını herhangi bir monitörde veya tüm monitörlerde görüntüleyebilecekler.

 

Windows 8-1 Bing 622

Bing Akıllı Arama aradığınızı hızla bulabilmeniz ve işlerin üstesinden gelmenizin en kolay yolu. Başlangıç ekranında dokunma,  kaydırma veya yazı yazma ile ulaşabileceğiniz Akıllı Arama aradığınız ister PC’nizdeki bir belge, ister buluttaki bir fotoğraf albümü, favori uygulamanız veya bir web sitesi olsun kolayca bulmanıza yardımcı olacak.

 Windows 8-1 Diet 622Windows 8-1 Diet2 622

Windows 8.1, bu sürüme entegre olan ve Başlangıç ekranında ulaşabileceğiniz yeni ve gelişmiş Microsoft uygulama ve hizmetleri ile birlikte geliyor. Posta uygulamasını da, hem kişisel hem de kurumsal e-posta işlemlerinizi kolaylaştırmak için güncelledik, daha doğrusu revize ettik. Windows 8.1’de Food&Drink ve Health&Fitness adlı iki yeni Bing uygulamasını da kullanıma sunuyoruz. Ayrıca Haberler, Hava Durumu, Finans, Seyahat ve Spor uygulamalarını da güncelledik. Xbox Music de Windows 8.1 le birlikte yüklü bir güncelleme aldı ve artık Xbox Video ile TV ve film izleyebileceksiniz. Windows 8.1, dokunmatik işlemler için optimize edilen, hızlanan ve Windows 8.1 cihazlarınızda tarama geçmişinizi, sık kullanılan bağlantılarınızı ve ayarlarınızı eşitleyebileceğiniz Internet Explorer 11 ile birlikte geliyor.

 Windows 8-1 SkyDrive 622

Eşitlemeden söz açılmışken, Windows 8.1 SkyDrive ile gelişmiş bulut entegrasyonu sunuyor. Dosyalarınız her cihazda daima ulaşılabilir olacak. SkyDrive Akıllı Dosyalar sayesinde, ister çevrimiçi  ister çevrimdışı olsun dosya yaratabilecek, düzenleyebilecek ve heryerde her zaman paylaşabileceksiniz.

 

Windows 8-1 Store 622

Windows Mağazası da Windows 8.1 için yeniden tasarlandı. ‘Yeni ve Yükselişt
ekiler’ bölümü sayesinde Windows Mağazası’nda sunulan en yeni ve en popüler uygulamaları takip etmeniz artık çok daha kolay. Ayrıca bundan böyle Windows Mağazası’nın da bir canlı kutucuğu var! Üstelik Windows Mağazası, Bing’in gelişmiş ilişkilendirme ve tavsiye sisteminden yararlanarak size ‘Kişiselleştirilmiş öneriler’ sunuyor. Uygulamalar bundan sonra Windows Mağazası üzerinden otomatik olarak güncelleneceği için uygulamalarınızı daima güncel sürümlerinde kullanabileceksiniz.

Biliyoruz ki donanım iş ortaklarımız, ürünlerinde yer alan farklı özelliklerle bizim sunduğumuz deneyimi daha da ileri taşıyacaklar. Microsoft olarak, tercih edeceğiniz tüm cihaz tiplerinde, en iyi Windows deneyimini sizlere sunmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki aylarda en küçük tabletlerden 2’si 1 arada cihazlara kadar Windows 8.1 ile çalışmak için tasarlanmış güçlü, farklı ve yaratıcı ürünlerin piyasaya çıktığını göreceksiniz.

Şimdi Windows 8.1 güncellemenizi yapın ve tüm bu gelişmiş özellikleri kendiniz deneyimleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir